İmplant Fiyatları Neden Farklı? Hangi İmplant Daha İyi?

İmplant fiyatları neden farklı? Ucuz implant yaptırsam başarılı olur mu? Pahalı implant en iyi implant mıdır? soruları sıklıkla soruluyor.

Her şeyden önce implantın fiyatına değil size implantı uygulayacak hekimin önemli olduğunu söylemek isterim. Çünkü bütün sorumluluk hekimdedir. Hekim o güne kadar olan bilgi, beceri ve deneyimleriyle sizin için ve kendisi için en iyi olan implantı seçmek ister. Bu nedenle implant fiyatına değil hekime odaklanmanız güven duymanız ve onun gösterdiği yolda ilerlemeniz sizin için iyi olur.

İmplant fiyatları neden farklıdır?

Fiyatlar malzemelerden dolayı farklıdır. İmplant malzemeleri ithal edilen bazen de Türkiye’de üretilen malzemeler kullanılabilmektedir. Her firmanın farklı ar-ge bütçeleri, farklı kar marjları, farklı kar politikaları, üretim yerine göre vergilendirme, gümrük koşulları, stok maliyetleri, bayi karları, alım sırasındaki ödeme koşullarındaki gibi etkenler implant fiyatlarındaki çeşitliliğe neden oluyor.

İmplantların maliyetini etkileyen diğer bir unsur da klinik ve hekimin giderleridir. Şüphesiz her ilde ve her mahallede farklı kiralar ödeniyor. Kullanılan ekipmanlar farklı ve her hekimin farklı tecrübesi bulunmaktadır. İmplantların uygulanması sırasında kullanılan cerrahi aletlerin hassasiyeti, kalibrasyonlarının doğru yapılması, son teknoloji ürünü cihazların kullanması da implant maliyetlerini arttıran konudur. Tabi ki ne kadar çok yatırım yapılırsa o kadar hassas bir çalışma ve o kadar iyi bir sonuç almak mümkündür.

Ucuz implantları tercih edebilir miyiz?

Ucuza mal edilmeye çalışan implantlar da bir takım sorunlar çıkması da bu sebeplerdendir. İmplantın ucuz olması değil sağlıklı olması önemlidir. Ömür boyu kullanılmak üzere yapılan implantlarda problem yaşadığınız zaman inanın yaptırırken aradığınız 300-500 liraları aramayacak belki kat kat fazlasını ödemek zorunda kalabileceksiniz.

Bu nedenle içinize sinen size güven veren temiz modern aletlerle donatılmış kliniklerde güvenilir ellerde implantlarınızı yaptırmanızı öneriyoruz.

Rakam olarak implant fiyatı nedir belirli bir aralık varmıdır?

Her ülkede farklı olmakla birlikte 2020-2021 yılı implant fiyatları 600euro ile – 1000 euro aralığındadır. Bu implantın uygulama maliyetidir. Üzerine yapılacak diş, köprü, kaplama veya protez ayrıca hesaplanmaktadır. Sizin için en doğru implant fiyatları hekimin yapacağı muayene sonrasında hazırlanan tedavi planıyla belirlenebilir. Çünkü implant fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur da operasyonun zorluğu, kullanılacak kemik tozu, membran gibi malzemeler ve cerrahi tekniğin zorluğudur.

Kısaca özetleyecek olursak implantta markaya takılmadan fiyata takılmadan öncelikle hekime güvenip hekimi seçtikten sonra yolunuza devam etmek ve sizin problemsiz sağlıklı güzel dişlere sahip olmanız için dikkat etmeniz gereken altın kurallardan biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu